Nová Škoda Octavia, nejprodávanější model mladoboleslavské automobilky, podle německého Autobildu přijde na trh v roce 2020. Opět by měly narůst její rozměry a design stále ponese rukopis Jozefa Kabaně, rozdělené světlomety zde už ale nenajdete.

Design čtvrté generace novodobé octavie bude více připomínat současný superb, pryč jsou dělené přední světlomety. Pod designem bude podepsán Jozef Kabaň, i když tou dobou od jeho odchodu k BMW uplynou tři roky.

V automobilovém světě totiž konstruktéři auta vyvíjejí tři, čtyři roky dopředu. Rozměry již tak velkého vozu, který z nižší střední třídy přesahuje, se ještě zvýší. Nová octavia bude stát na platformě golfu osmé generace.

Dálnice i bez zásahu řidiče

Mezi jednu z výrazných novinek bude patřit autonomní řízení na úrovni 3 (z celkových pěti), což je dnes maximum toho, co sériové modely umí. Nová octavia tak zvládne projet některé dálniční úseky bez zásahu řidiče. Nový bude i digitální přístrojový štít, klasické „budíky” snad v nabídce zůstanou.

Nabídka motorizací by podle Autobildu měla zahrnovat litrový tříválec naladěný na 70, respektive 85 kW (95 a 115 koní). Nové budou i jednotky 1,5 TSI, které by se ale měly ještě letos dostat i pod kapoty občerstvené verze. V nabídce prý bude i benzínový dvoulitr (197 k), sportovní provedení RS by mělo dostat rekordních 292 koní.

Dieselové motorizace nabídnou od 95 do 190 koní a v nabídce by se mělo objevit také hybridní provedení.

Zdroj: novinky.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *